fbpx

Vårt team

Människorna som gör oss till dem vi är

Peter Nordlund, CEO

Peter har varit en del av styrelsen i Box Modul i ett par år och har en långvarig vänskap med Box Moduls grundare Kjell Larsson. Peter är nu VD och ägare till Box Modul AB och Kjell kommer att vara kvar i bolaget som seniorrådgivare.

Peter är ursprungligen en konstruktionsingenjör men har under de senaste åren arbetat i ledande befattningar inom IT- och datacenter med fokus på försäljning och marknadsföring. Han kommer nu att kombinera detta med att vara ägare och styrelseordförande i Arctic Group.

Peter Nordlund
CEO
+46 (0)70-525 04 02
peter.nordlund@boxmodul.se
Hans Jonsson
Försäljning
+46 73 384 78 90
Hans.jonsson@boxmodul.se
Jens Isaksson
Försäljning & inköp
+46 70 65 77 527
Jens.isaksson@boxmodul.se
Mattias Olofsson
Produktionschef
mattias.olofsson@boxmodul.se
Nina Ahlenius
Inköp
+46 73 847 77 75
nina.ahlenius@boxmodul.se
Patrik Eklund
Konstruktör
patrik.eklund@boxmodul.se
Dounald Lidman
Konstruktör, Produktionstekniker
dounald.lidman@boxmodul.se
Johnny Johansson
Logistik
johnny.johansson@boxmodul.se
Kjell Larsson
Senior Rådgivare
+46 70 551 23 25
kjell.larsson@boxmodul.se
Vi har dessutom ett oerhört kompetent produktionsteam som vi gärna introducerar er för via videokonferens, eller på plats, om ni besöker oss här uppe i norra Sverige.

Några av våra kunder