fbpx

Vårt team

Människorna som gör oss till dem vi är
Peter Nordlund, VD
Peter har varit en del av styrelsen i Box Modul i ett par år och har en långvarig vänskap med Box Moduls grundare Kjell Larsson. Peter är nu VD och ägare till Box Modul AB och Kjell kommer att vara kvar i bolaget som seniorrådgivare.

Peter är ursprungligen en konstruktionsingenjör men har under de senaste åren arbetat i ledande befattningar inom IT- och datacenter med fokus på försäljning och marknadsföring. Han kommer nu att kombinera detta med att vara ägare och styrelseordförande i Arctic Group.

Kontor: +46 (0)911-652 85
Telefon: +46 (0)70-525 04 02
E-post: peter.nordlund@boxmodul.se

Kjell Larsson, Senior Rådgivare
Telefon: +46 (0)911-652 85
Mobil: +46 (0)70-551 23 25
E-Mail: kjell.larsson@boxmodul.se
Mattias Olofsson
Produktionschef
mattias.olofsson@boxmodul.se
Jens Isaksson
Inköp- och säljansvarig
jens.isaksson@boxmodul.se
Patrik Eklund
Konstruktör
patrik.eklund@boxmodul.se
Dounald Lidman
Konstruktör, Produktionstekniker
dounald.lidman@boxmodul.se
Kim Högberg
Kommunikatör, Digital strateg
kim.hogberg@boxmodul.se
Jonny Johansson
Logistik
jonny.johansson@boxmodul.se

Några av våra kunder